Jezus mówi w przypowieściach.

Pamiętamy puentę przypowieści o talentach z Ewangelii ? Trzej słudzy otrzymali od swego pana zadania do wykonania na czas jego nieobecności – pierwszy sługa otrzymał 5 talentów złota, drugi 3 talenty, zaś trzeci jeden talent. Trzeci sługa ostatecznie okazał się „zły i gnuśny”, gdyż nie obracał powierzonym sobie majątkiem w sposób właściwy. Zakopał talent złota i po pewnym czasie oddał to, co otrzymał. Właściwe zrozumienie tej przypowieści wymaga znajomości wartości rzeczy, jaką otrzymał trzeci sługa. Jeden talent złota to nie była drobnostka. Jeden talent to jednostka masy – w czasach starożytności wynosił od 32 – 34 kg. Można uznać, iż od tysięcy lat złoto nie ulega inflacji – przechowuje w sobie niezmienioną wartość. 32 kg złota są dzisiaj warte około 8,5 miliona PLN – to jest prawie hektar działki w Warszawie. Niezły majątek, trzeba przyznać.

 

Towarzystwa mówią uchwałami.

Zgodnie z uchwałą Walnego Zebrania Członków z dnia 9 stycznia 2010 roku Polskie Towarzystwo Wakcynologii (PTW) nie przyjmuje żadnych wpłat środków finansowych od producentów leków (w tym szczepionek) i sprzętu medycznego, ani nie realizuje żadnych zadań czy projektów zleconych przez te podmioty.

 

Wpis ten znajdziemy pod tym linkiem:

Polityka przejrzystości

 

Raporty mówią cyframi.

Krótka i niezobowiązująca wycieczka po zakamarkach raportów przejrzystości opublikowanych w ramach INFARMY (zrzeszenie 24 wiodących firm sektora farmaceutycznego) ujawnia nam, iż w latach 2019 – 2021 Polskie Towarzystwo Wakcynologii otrzymało co najmniej 700 tysięcy PLN od firm zrzeszonych w INFARMIE, z czego w latach pandemii (2020 i 2021) co najmniej 660 tysięcy PLN. Poniżej efekt krótkiej wycieczki po raportach przejrzystości – puste miejsca wymagają jeszcze zapełnienia, więc kwota ostateczna może urosnąć – nie sprawdziliśmy z przyjaciółmi ze względu na brak czasu.

 

Raporty wszystkie raporty można znaleźć pod tym linkiem:

https://www.kodeksprzejrzystosci.pl/raport-przejrzysto%C5%9Bci/

Sąd mówi zaleceniami.

Podczas rozprawy w dniu 17 marca 2023 r. rozpoczętej z wniosku o ukaranie lekarzy, którzy ośmielili się publicznie zaprotestować wobec nadchodzącego przymusu szczepień przeciwko COVID-19 Sąd Lekarski w Poznaniu oddalił sprawę do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej do ponownego rozpatrzenia z zaleceniemi: „Sąd wskaże rzecznikowi rozważenie wystąpienia do towarzystw naukowych, takich jak np. Polskie Towarzystwo Wakcynologii (…)”.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1550038%2Cw-okregowym-sadzie-lekarskim-w-poznaniu-ruszyla-sprawa-19-lekarzy-ktorzy

 

INFARMA, Sąd lekarski i jeden talent zgubiony przez PTW.

Szanowni Państwo – Koledzy z PTW. Nie potrafię zrozumieć jak to się mogło stać, że w 2010 roku wydają Państwo uchwałę zarządu, w której zarzekają się Państwo, iż nie wezmą ani centa od producentów leków, zaś raporty INFARMY kilka lat później pokazują, że do PTW płynie całkiem wartki strumień pieniędzy od firm farmaceutycznych. Rozumiem współpracę z przemysłem – pewnie trudno uniknąć wspólnych przedsięwzięć „lekarsko-przemysłowych”, wręcz powinny one istnieć – przemysł bez nas lekarzy nie istnieje, podobnie jak my nie istniejemy bez przemysłu farmaceutycznego, który, cokolwiek by nie pisać, pozwala nam pomagać skuteczniej wielu pacjentom.

Ale wy, Szanowni Państwo zakopaliście na swojej stronie internetowej w 2010 roku ten jedyny talent, który nie przyniósł ani jednego owocu. To było pustosłowie. Fasada. Nic za tym Oświadczeniem Zarządu PTW się nie kryje. Nie dochowali Państwo sprawy w rzeczy małej, zatem trudno oczekiwać, że dochowacie w rzeczy większej. A jednak zostali Państwo wskazani przez Sąd jako towarzystwo, którego opinii sąd oczekuje. Nas, lekarzy szarpanych od Zgorzelca po Białystok od 2 lat po gabinetach poważnych Panów Rzeczników nic już nie zdziwi. Nawet Prezes firmy Pfizer w roli Rzecznika Praw Pacjenta. Nawet Adam Niedzielski w roli Ministra Zdrowia.

 

Możesz udzielić mi wsparcia: https://trzyfilary.org/wsparcie/